Αυτοκίνητο - Κίνηση στην Αττική οδό προς Αθήνα.
Επιλέγουμε την έξοδο προς Ελευσίνα και εξερχόμαστε από την Αττική οδό στην έξοδο 8 (λάμια/Πειραιάς) προς Πειραιά. Συνεχίζουμε στην Λεωφ. Κηφισού (Ε75) και επιλέγουμε την έξοδο προς Νίκαια/Αθήνα -Λεωφ. Συγγρού και στρίβουμε δεξιά στην Πέτρου Ράλλη.
Στρίβουμε δεξιά στην Γρ. Λαμπράκη και συνεχίζουμε ευθεία για περίπου 5 χλμ μέχρι το 329 το οποίο είναι στο αριστερό μας χέρι (αντίθετο ρεύμα οδήγησης).
Λεωφορείο - Από το κτήριο διοίκησης παίρνουμε το Χ96 Αερολ. Αθηνών (express) – Πειραιάς.
Αποβιβαζόμαστε στην στάση πλ. Καραϊσκάκη και μετεπιβιβαζόμαστε στο 824 προς αγ. Αντώνιος Α - Πειραιάς (κυκλική) και αποβιβαζόμαστε στην στάση αγ. Αντώνιος. Σε 50 μέτρα είναι το κατάστημα Μπητρος.
Μετρό - Επιβιβαζόμαστε στον προαστιακό στην Μ3 αεροδρόμιο προς Δουκ. Πλακεντίας - Αγία Μαρίνα.
Αποβιβαζόμαστε στο σταθμό Κεραμικού. Περπατάμε μέχρι την στάση λεωφορείου « Φωταέριο» και επιβιβαζόμαστε στην γραμμή Γ18 προς Ομόνοια - Πέραμα (μέσω Γρ. Λαμπράκη) και αποβιβαζόμαστε στην στάση Σάμου. Σε 250 μέτρα είναι το κατάστημα Μπητρος